Næste udsendelse: 00:00 19.30Nyheder (G)

TV i dag

  • 00:0019.30Nyheder (G)
  • 18:05Folkemødet - De bedste øjeblikke (G)
  • 18:50Sådanmark (G)De bedste historier fra hele Danmark og dagens medvært: Maria Reumert Gjerding
  • 19:20Urtejagt på Bornholm - Sopha Nerst (G)Efteråret er over os, men selv om det er blevet koldt og mørkt udenfor, har naturens spisekammer forsat masser at tilbyde. Nu kan du komme med naturvejleder Thomas Guldbæk og den thailandsk fødte kok, Sopha Nerst fra restaurant Æblehaven i Snogbæk, ud i naturen og se, hvad man kan få ud af planten Kvan, som vokser flere steder her på Bornholm.
  • 19:3019.30Nyheder
  • 19:45Næste uges tv
  • 19:49Vejret i morgen (G)
  • 19:50Sol over Gudhjem - De bedste øjeblikke
  • 20:20Mellem os - ugens udvalgte
  • 20:45Student – hva’ så?
  • 20:58Vejret i morgen (G)
  • 21:00Sådanmark (G)De bedste historier fra hele Danmark og dagens medvært: Maria Reumert Gjerding
  • 21:30Mændenes Maddyst 8:9Det er nu, det skal afgøres, hvem der skal videre til den store finale. Og i dag bliver det lummert, når ungkarlene bliver kastet ud i en romantisk udfordring, der forhåbentlig kan få nogle pigehjerter rundt om i regionen til at smelte.
  • 21:50Urtejagt på Bornholm - Søren Heide Jensen (G)Naturvejleder Thomas Guldbæk kender de fleste spiselige urter og planter her på Bornholm. I dag besøger han Røgeriet i Hasle, hvor han sammen med indehaveren skal ud i naturen og finde inspiration til nye måder at røge fisk på.
  • 22:0019.30Nyheder (G)
  • 22:15Næste uges tv (G)
  • 22:19Vejret i morgen (G)
  • 22:20Sol over Gudhjem - De bedste øjeblikke (G)
  • 22:50Mellem os - ugens udvalgte (G)
  • 23:30Sådanmark (G)De bedste historier fra hele Danmark og dagens medvært: Maria Reumert Gjerding
  • 00:15Næste uges tv (G)
  • 00:20Sol over Gudhjem - De bedste øjeblikke (G)
  • 00:45Mellem os - ugens udvalgte (G)
  • 01:15Mens du sover (5:12) (G)Vi er taget på natreportage for at møde nogle af dem der arbejder, mens du sover.
  • 01:45Nat-tv: Nordvestjysk Galvanisering (G)Nat-tv besøger nogle af de mange, der hver nat må møde på arbejde. Nat-tv besøger alt fra mejeristerne til bageren og natteravnene. I nat fra Nordvestjysk Galvanisering.
  • 02:45Sprogblomster (G)TV 2/Bornholms sprogleg, hvor to hold dyster om at gætte hinandens ord fra det bornholmske ordlager.
  • 03:25Sol over Gudhjem - De bedste øjeblikke (G)
  • 04:00Mellem os - ugens udvalgte (G)
  • 04:30Stafetten - Thomas Jensen (G)Thomas Jensen var sodat i mange år. Han har hele livet haft en fantastisk viljestyrke og kondition og den brugte han blandt andet til at træne andre soldater. Han er også uddannet lærer, og det er det, han arbejder som nu.
  • 05:00Sådanmark (G)De bedste historier fra hele Danmark og dagens medvært: Maria Reumert Gjerding

TV 2/Bornholms ansatte og freelancere

Ledelse

Mail

Telefon

Jan Jørgensen, direktør

jajo@tv2bornholm.dk

56934212

Peter Funch, redaktionschef

pefu@tv2bornholm.dk

56934222

Lasse Lundø Pedersen, produktionschef

lalp@tv2bornholm.dk

56934329

Lone Soelberg, økonomichef

loso@tv2bornholm.dk

56934211

Carsten Ager, tekniskchef

caag@tv2bornholm.dk

56934282

Administration og service

Mail

Telefon

Bettina Hallberg Christiansen

bech@tv2bornholm.dk

56934213

Kirsten Ager

kiag@tv2bornholm.dk

56934210

Marianne Clausen

macl@tv2bornholm.dk

56934216

Mona Møller

momo@tv2bornholm.dk

56934219

Thurid Kure

thku@tv2bornholm.dk

56934215

Finn-Ole Jespersen

foje@tv2bornholm.dk

56934310

Gurli Olsen

guol@tv2bornholm.dk

56934312

Lene Holm

leho@tv2bornholm.dk

56934313

Lene Pedersen

lepe@tv2bornholm.dk

56934311

Redaktion

Mail

Telefon

Alex Bergmann

albe@tv2bornholm.dk

56934320

Alexander Wils Lorenzen

allo@tv2bornholm.dk

Anja Ruder Christensen

ancr@tv2bornholm.dk

Anton Kjøller Alexandersen

akal@tv2bornholm.dk

Bjørn Lind

bjli@tv2bornholm.dk

56934341

Carsten Johannesen

cajo@tv2bornholm.dk

56934277

Christian Ribergaard

chri@tv2bornholm.dk

56934258

Christian Hansen

ncha@tv2bornholm.dk

Claudine Steffensen

clst@tv2bornholm.dk

56934330

Daniels Wagner Christensen

dawa@tv2bornholm.dk

56934325

Ditte Faber Hjortnæs

difa@tv2bornholm.dk

Else-Marie Johansen

emjo@tv2bornholm.dk

56934244

Eun-Hae Choi

ehch@tv2bornholm.dk

56934233

Flemming Pauk

flpa@tv2bornholm.dk

56934272

Frederik Egegaard Hennild

freh@tv2bornholm.dk

Hanne Lov

halo@tv2bornholm.dk

56934221

Hardy Jensen

haje@tv2bornholm.dk

56934240

Heine Froholdt

hefr@tv2bornholm.dk

Ida Have

idha@tv2bornholm.dk

56934259

Jeppe Hostrup

jeho@tv2bornholm.dk

Jesper Ransborg Jensen

jrje@tv2bornholm.dk

56934252

Jonas Breinholt

jobr@tv2bornholm.dk

Joachim Kühlmann Selliken

joks@tv2bornholm.dk

Karin Aaen

kaaa@tv2bornholm.dk

Kasper Bidstrup Jørgensen

kabj@tv2bornholm.dk

Kasper Buch Petersen

kbpe@tv2bornholm.dk

Kira Willendrup Wolff

kiwo@tv2bornholm.dk

56934328

Kirsten Tjørnholm

kitj@tv2bornholm.dk

56934232

Kristian Vang

krva@tv2bornholm.dk

Lone Hørlyk

loho@tv2bornholm.dk

Louise Enstrøm

loen@tv2bornholm.dk

Lucas Majgaard

luma@tv2bornholm.dk

Marie Møhl

mamo@tv2bornholm.dk

56934239

Maja Mohr Mortensen

mamm@tv2bornholm.dk

Marie-Louise Rafn

mara@tv2bornholm.dk

56934241

Mark Stærmose

mast@tv2bornholm.dk

56934323

Michael Olsson

miol@tv2bornholm.dk

Mie Mølbak

mimo@tv2bornholm.dk

56934245

Nicklas Dam Hansen

nidh@tv2bornholm.dk

Nicklas Møller Palner

nimp@tv2bornholm.dk

Nicola Leander

nile@tv2bornholm.dk

Òli Örn Andreassen

olan@tv2bornholm.dk

56934331

Peder Andreasen

pean@tv2bornholm.dk

56934324

Pernille Leftes

pele@tv2bornholm.dk

Peter Krogh

pekr@tv2bornholm.dk

56934227

Peter Mors

pemo@tv2bornholm.dk

56934345

Rasmus Holmberg

raho@tv2bornholm.dk

56934335

René Kornbek Meyer

reme@tv2bornholm.dk

56934342

Rikke Kjølby

rikj@tv2bornholm.dk

Simone Baadssgaard Hansen

sibh@tv2bornholm.dk

Sofie Andersen

soan@tv2bornholm.dk

Steffan Larsen

stla@tv2bornholm.dk

Søren Kofoed

soko@tv2bornholm.dk

56934236

Søren Øhlers

sooh@tv2bornholm.dk

Stine Lyngholm

stly@tv2bornholm.dk

56934338

Susan Gren

sugr@tv2bornholm.dk

56934265

Sussi Rømer Rasmussen

sura@tv2bornholm.dk

Thomas Willads

thwi@tv2bornholm.dk

56934336

Thomas Kyhn

thky@tv2bornholm.dk

56934359

Torben Andrè Poulsen

topo@tv2bornholm.dk

56934234

Vilhelm Lindeloff

vili@tv2bornholm.dk

56934256

Teknisk support

Mail

Telefon

Alex Burgedahl

albu@tv2bornholm.dk

56934283

Brian Nørvig

brno@tv2bornholm.dk

56934286

Henning Ezekiassen

heez@tv2bornholm.dk

56934285

Henrik Holm

heho@tv2bornholm.dk

56934284

Freelancere

Mail

Telefon

Andreas Kure

anku@tv2bornholm.dk

Berit Nybirk

beny@tv2bornholm.dk

Birger Kofoed

biko@tv2bornholm.dk

56934322

Bo Mogensen

bomo@tv2bornholm.dk

56934340

Brian Christensen

brch@tv2bornholm.dk

Claus Dam Mogensen

clmo@tv2bornholm.dk

Flemming Lykke Stougaard

flst@tv2bornholm.dk

Henrik Fuglsang

hefu@tv2bornholm.dk

Jan Johansen

jajh@tv2bornholm.dk

Julius Waag Poulsen

jupo@tv2bornholm.dk

Lars Christiansen

lach@tv2bornholm.dk

Maria Vedel Larsen

mala@tv2bornholm.dk

Mette Holm Hansen

mhha@tv2bornholm.dk

Mette Zacho

meza@tv2bornholm.dk

Morten Top Jensen

Niels Clausen

nicl@tv2bornholm.dk

56934224

Per Dissing

pedi@tv2bornholm.dk

Per Bjørn Rasmussen

pebj@tv2bornholm.dk

Samia Birchholdt

sabi@tv2bornholm.dk

Sofie Johansen

sojo@tv2bornholm.dk

Søren Henriksen

sohe@tv2bornholm.dk

Tonny Nybirk

tony@tv2bornholm.dk

56934281

Tor Stenstrop